Biz Kimiz?

Biz Kimiz?

Neye ihtiyacınız varsa Medentika’da fazlası var.”

Merkez ofisi Ankara’da olan Medentika Türkiye ekibi, Türkiye’de implantolojinin yaygınlaşmaya başladığı 1990lı yıllardan beri sektörde varlığını sürdüren Batı Group’un parçasıdır.

Türkiye’nin her yerinde kendi bölge ofisleri ve satış ekibi ile yaygın servis veren firmamız, alanında bilgili, deneyimli, güleryüzlü satış ve servis ekibi ile diş hekimlerine ve dental laboratuvarlara yönelik olarak çalışmaktadır.

Amacımız, dünyada dental sektördeki gelişmelere yön veren Straumann Group ve bu grubun bir parçası olan Medentika’nın vizyonunu, Türkiye’deki diş hekimleri, hastalar ve teknisyenlere bilimsel olarak kanıtlanmış dental çözümleri, kaliteli ve güncel ürünler ile sunarak sektörde lider konumumuzu sürdürmektir.

Medentika Germany

Medentika Germany

Bilgi ve deneyim tek başına yetersizdir. Gerçekten fark yaratmak isteyenlerin tutkuya ihtiyacı vardır.”

Diş hekimlerinin en uygun şartlarla ve en iyi ürünleri kullanarak hastalara üst düzey tedaviler sunmalarını sağlamak için yüksek hassasiyette dental implant ve protetik öğeler üretmeye odaklanan Medentika ekibi, kanıtlanmış prensiplere dayalı yüksek teknolojili süreçleriyle kalitenin tesadüflere dayalı olmadığını kanıtlamaktadır.

2005 yılında kurulan Medentika, işini özenle ve tutkuyla yapan bir ekiple üretimini Almanya’da gerçekleştirmektedir.

Dental alandaki dijital teknolojilerdeki öncü inovasyonları, patentli tasarımlara sahip ürünleri ve dental implantolojiye yön verici özellikleri ile dikkat çeken Medentika, 2013 yılından beri Straumann Group’un üyesi olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Straumann Group

Straumann Group

Diş hekimliğinde global mükemmeliyet için biraraya geldi.”

60 yıldan fazla süre önce bir aile şirketi olarak başlayan Straumann büyüyerek halka açık bir holdinge dönüşmüş ve günümüzde dünya çapında çok sayıda lider ve yetenekli şirketten oluşan bir grup haline gelmiştir. Önde gelen bir dental tedarikçi olarak Straumann, bilimsel kanıtlarla desteklenen inovasyonları ve kalitesiyle tanınmıştır. Vizyonu gülüşlerden daha fazlasını yaratmanın yanısıra, diş hekimleri, laboratuvarlar, hastalar, çalışanları, ortakları için dünya çapında daima güven oluşturmaktır.

Bu vizyonu daha ileriye taşımak amacıyla, Straumann Group’u oluşturmak üzere biraraya gelen Straumann ve Medentika gibi global markalar ve diğer tam olarak veya kısmen sahibi olduğu ortak şirketler, ürünlerini, çözümlerini ve hizmetlerini, geniş bir bağlı şirket ve distribütör ağıyla 100’den fazla ülkede sunmaktadır.

Straumann Group, önde gelen klinikler, enstitüler, üniversiteler, ağlar ve topluluklarla yakın bir şekilde ve uzun dönemli işbirliği halinde diş koruma, rejenerasyon, restorasyon ve replasmanına yönelik dental implantlar, aletler, protezler, biyomateryaller ve dijital çözümleri araştırır, geliştirir, üretir ve sağlar. Merkezi İsviçre’de Basel’de olan Straumann Group dünya çapında yaklaşık 5800 kişiye istihdam sağlamaktadır.